Zabudowa sprzętów AGD – plusy i minusy

Podstawowe wyposażenie każdej kuchni to nie tylko meble, ale także sprzęt AGD i dodatkowe akcesoria. Wiele osób projektujących pomieszczenia kuchenne boryka się z jednym z podstawowych dylematów – czy zabudować sprzęt AGD czy też pozostawić go jako elementy wolnostojące. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety.

 

Zalety zabudowy sprzętu AGD

Aranżacja wnętrz oparta na zabudowie sprzętu AGD ma wielu zwolenników. I trudno się temu dziwić, gdyż takie rozwiązanie ma wiele zalet. Podstawowe plusy takiego wystroju to:

  • duże możliwości w zakresie aranżacji
  • elegancki i nowoczesny design
  • możliwość ukrycia wszelkich przewodów, kabli lub przedłużaczy
  • wyeliminowanie szczelin pomiędzy meblami i sprzętami
  • możliwość praktycznego rozlokowania sprzętów
  • łatwość utrzymania czystości

Mówiąc o zaletach tak umieszczonego sprzętu AGD należy podkreślić, iż zabudować można niemal wszystko – od lodówek i zmywarek, poprzez piekarniki, aż do kuchenek mikrofalowych.

 

Wady zabudowy sprzętu AGD

Przeciwnicy zabudowywania sprzętu AGD podkreślają, iż takie rozwiązanie posiada kilka istotnych wad. Jakich? Otóż taki wystrój wnętrz jest na pewno droższy – i to zarówno w zakresie samego sprzętu, jak i konieczności zakupu dodatkowych elementów. Dodatkowo sprzęt przeznaczony do zabudowy jest zazwyczaj niższy i węższy od standardowego, co wiąże się z konkretnymi wymiarami mebli. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż wiele osób podkreśla, że korzystanie  z tak zabudowanego sprzętu jest niekomfortowe. Jednak ta ostatnia cecha to odczucie niezwykle indywidualne.

 

Zabudowa sprzętów AGD to rozwiązanie ściśle uzależnione od indywidualnych preferencji. Jedno jest pewne – przed podjęciem ostatecznej decyzji warto przeanalizować wszystkie plusy i minusy takiej aranżacji.

Artykuł posiada 2 komentarze

  1. Ja mam sprzęt zabudowany. Cenię sobie to rozwiązanie, gdyż kuchnia wydaje się większa, bardziej nowoczesna i niezwykle elegancka.

  2. Kilka temu zdecydowałam się na zabudowanie sprzętów AGD. Nie żałuję, gdyż takie rozwiązanie jest praktyczne i bardzo estetyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *