Remont łazienki krok po kroku

Generalny remont łazienki jest zazwyczaj wykonywany raz na kilka bądź kilkanaście lat – o ile nie jest to zwykłe odświeżenie pomieszczenia. Jednak bez względu na to, jak ma wyglądać nowa aranżacja wnętrza łazienkowego, to każde wykonanie prac wymaga wcześniejszego ustalenia harmonogramu – od stworzenia nowego projektu po ostateczne wykończenie

 

Projekt

Pierwszym krokiem w remontowaniu i urządzaniu łazienki jest stworzenie realistycznego projektu. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac należy stworzyć projekt, który będzie dostosowany nie tylko do rozmiaru, kształtu i charakteru pomieszczenia, ale także indywidualnych możliwości finansowych.

 

Usunięcie starych elementów

Kolejnym krokiem  w przygotowywaniu wymarzonej łazienki jest usunięcia starych elementów, na które składa się glazura, armatura czy dodatkowe wyposażenie. Czynności te mogą być wykonywane samodzielnie lub przy pomocy wynajętych fachowców. Usuwanie starych elementów to czynność niezwykle pracochłonna, więc należy na nią zarezerwować odpowiednią ilość czasu.

 

Prace hydrauliczne i elektryczne

Po skuciu starej glazury i usunięciu niepotrzebnych elementów do pracy przystępuje hydraulik i elektryk. To na tym etapie prac dochodzi do wymiany rur, doprowadzania wody, montowania grzejnika czy wymiany instalacji elektrycznej. Do prac tego rodzaju warto wynająć fachowców, gdyż nieumiejętne położenie kanalizacji lub elektryki może okazać się niebezpieczne.

 

Układanie nowej glazury

Kolejnym etapem remontu łazienki jest układanie nowej glazury i terakoty. Na tym etapie warto zachować szczególną ostrożność, gdyż nierówne położenie płytek jest bardzo nieestetyczne.

 

Ostatnie czynności wykonywane w wyremontowanej łazience to montowanie wanny, prysznica, umywalki, armatury, luster, i oświetlenia. Potem pozostaje już tylko umeblowanie i wyposażenie nowego wnętrza.

Artykuł posiada 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *