Czym kierować się przy wyborze umywalki

Aranżacja wnętrz łazienkowych to jedno z najtrudniejszych zadań, przed jakim stoją właściciele domów lub mieszkań. Do jednych z podstawowych dylematów należy wybór odpowiedniej umywalki, która będzie nie tylko wygodna i praktyczna, ale także estetyczna. Producenci umywalek oferują swoim klientom naprawdę duży wybór – i to zarówno pod względem wyglądu, kształtu, rodzaju, materiałów i kolorów. Zatem czym się kierować przy wyborze umywalki?

 

Rodzaj umywalek

Osoba planująca nowe wyposażenie łazienki ma do wyboru co najmniej kilka modeli umywalek. Do najbardziej popularnych należy zaliczyć umywalki ścienne (wiszące), podblatowe, nadblatowe, naszafkowe, wpuszczane i wolnostojące. Ciekawym i stosunkowo nowym rozwiązaniem jest umywalka półblatowa, która charakteryzuje się tym, iż tylko jej niewielka część wystaje poza obszar blatu.

 

Materiał

Wystrój wnętrz łazienkowych może opierać się na umywalkach wykonanych z bardzo różnorodnych materiałów. Na uwagę zasługują przede wszystkim modele ceramiczne, kamienne, szklane lub wykonane z konglomeratu. Niezwykle oryginalnym rozwiązaniem jest zamontowanie umywalki drewnianej, która przy odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji może okazać się bardzo trwała.

 

Kształt

Wybór umywalki pod względem kształtu może być niemal nieograniczony. I chociaż najbardziej popularne umywalki są okrągłe, owalne i prostokątne, to ich producenci oferują klientom także modele w kształcie elipsy, trójkąta, łezki lub muszli ślimaka. Pod tym względem osobę dokonującą wyboru ogranicza jedynie wyobraźnia.

 

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze umywalki? Niezwykle ważna kwestia to sama bateria – w zależności czy będzie ona stojąca lub ścienna, to umywalka powinna posiadać odpowiednią ilość otworów. Ważnym kryterium jest także kolor – zdecydowana większość modeli jest biała lub beżowa, ale na rynku nie brakuje także umywalek w bardziej wyrazistych barwach.

Artykuł posiada 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *